KBT

Program je postaven na kognitivně - behaviorálním terapeutickém přístupu.

KOGNITIVNĚ - BEHAVIORÁLNÍ TERAPIE

Kombinace behaviorálního a kognitivního přístupu klade důraz na proces učení a jeho využití v léčbě. Pracuje s myšlenkovými postupy, názory a postoji.

28 DNÍ

Náš program je specifický tím, že trvá pouze 28 dní. Stačí si tedy vzít pouze dovolenou v práci.

DÉLKA PROGRAMU JE 28 DNÍ

Harmonogram je koncipován do bloků terapií, relaxace, odborných přednášek a aktivního trávení volného času o celkové délce 28 dní.

VOLNÝ ČAS

Kromě psychoterapie nabízíme i mnoho dalších aktivit, které můžete během pobytu využít.

Další aktivity mimo terapie!

Připravili jsme profesionální relaxace, lekce jógy k dispozici je wellness a také pétangue, badminton, stolní tenis, kroket, nohejbal, volejbal, nordic walking, 20m bazén, jízdní kola, kulečních, šípky a mnoho dalšího.

AA

Do programu jsou zapojeny zkušenosti z programu Anonymních alkoholiků.

ANONYMNÍ ALKOHOLICI

Doporučujeme klientům navštívit program AA. AA je společenství žen a mužů, kteří spolu sdílejí své zkušenosti, sílu a naději, že dovedou vyřešit svůj společný problém a pomoci ostatním k uzdravení z alkoholismu.

O 28 denním programu

Hluboce si vážíme každého člověka, který v sobě nalezne sílu, bojovat se svou závislostí. Jsme přesvědčeni, že tento boj by měl probíhat v důstojných podmínkách. Proto klademe důraz nejen na odbornou péči, ale i na možnost kvalitní relaxace a možnosti kvalitního sportovního vyžití.  28 denní terapeutický program zaměřený na léčbu závislosti spojuje prvky Kognitivně – behaviorální terapie, tradičního přístupu programu Anonymních alkoholiků a příjemného prostředí wellness resortu umožňujícího regeneraci organismu.

Kognitivně – behaviorální terapie (KBT) představuje jeden ze základních směrů současné psychoterapie. Zároveň je nejvíce využívaným směrem v léčbě závislostí u nás i v zahraničí.

KBT vychází z teorie, že příčinou problémů je nevhodné chování a myšlení, které je naučené a udržované vnějšími a vnitřními faktory. V terapii se může klient toto chybné chování a myšlení přeučit, nebo se může naučit novým, vhodnějším způsobům řešení problémů. Kromě změny chování a myšlení se terapie zaměřuje na ovlivňování emocí, které jsou s nežádoucími projevy spjaty.

V současné době KBT rozvíjí svou teorii a praxi a zaměřuje se na zkoumání a ovlivňování ,,vnitřních“ psychických procesů, jádrových přesvědčení o sobě a světě. Velký důraz klade KBT na motivaci klienta, která je nositelem změny. Nyní již budete znát odpověď na otázku „Jak přestat pít alkohol?“.

Kognitivně- behaviorální terapie je strukturovaná, krátkodobá, zaměřená na dosahování specifických předem definovaných cílů pomocí řady terapeutických metod. Klient se tyto metody učí v aktivní spolupráci s terapeutem a je schopný je používat i po skončení terapií samostatně.

Každodenní intenzivní skupinová a individuální terapie je doplněna podpůrnými prostředky, tělesným cvičením, jógou a relaxací, které vedou ke zlepšení psychické a fyzické kondice klientů.

Klienti mohou být ve spojení s pracovním prostředím i rodinou. Odjezd ze zařízení (víkendy) je možný po předchozí domluvě.

Základní podmínkou nástupu je střízlivost, ověřená alkoholtesterem. Je možné nastoupit z domácího prostředí, nebo z pobytu na detoxikačním oddělení.

Cena KBT programu na 28 dní zahrnuje:

 • každodenní skupinovou a individuální kognitivně – behaviorální terapii
 • psychoterapie zaměřené na obnovení psychických a fyzických sil – odborné relaxace, mindfulness, jóga, sport
 • ubytovaní v příjemném wellness resortu v jednolůžkovém pokoji
 • stravu (snídaně, oběd, večeře)
 • neomezené využití wellness přímo v resortu
 • zapůjčení pomůcek pro volnočasové aktivity

Cena také zahrnuje šanci na nový život. Šetří vám finance spojené se závislostí. Neutrácíte za alkohol a jste produktivnější. Léčba je investice do Vaší budoucnosti. Každý den, kdy máte závislost pod kontrolou je k nezaplacení.

Cena za komplexní služby na 28 dní:

 •  privátní apartmá (koupelna, kuchyňka)                                 94 800,- vč. DPH

Pro více informací  a sjednání osobní schůzky volejte +420 603 195 057.

Číslo účtu: 78-6881620257/0100

Některé uváděné důvody klientů k nástupu do programu:

 • Dostala jsem výpověď ze zaměstnání z důvodu nadměrného pití.
 • Nastupuji do nového náročného zaměstnání a chci být stoprocentně v pořádku.
 • Abstinenční příznaky byly nesnesitelné a bojím se, že přijdou další.
 • Pokud začnu pít v pátek s kolegy po práci, pokračuji celý víkend.
 • Chtěl bych zlepšit vztah s manželkou a dětmi, které jsou poslední dobou špatné.
 • Nefunguji po sexuální stránce.
 • Mé poslední zdravotní testy nevyšly dobře, musím s tím něco udělat.
 • Dříve jsem pil maximálně dva dny v kuse, po deseti letech piju i více než týden.
 • Moje dcera se mnou již čtyři roky nemluví.